Jeżeli zastanawiamy się nad otworzeniem własnej firmy budowlanej, powinniśmy najpierw skompletować całe niezbędne wyposażenie. O ile w przypadku maszyn wielkogabarytowych, możemy zdecydować się jedynie na ich wynajem w razie potrzeby, to na przykład rusztowanie powinniśmy mieć na własność. Dlaczego?

Rusztowania aluminiowe są lekkie

rusztowanie aluminiowe jezdnePonieważ one jest niezbędne na praktycznie każdej budowie. Nie ma budowy, na której nie wykonuje się prac budowlanych na wysokości – przecież jest to chociażby wykończenie elewacji. Zatem kompletując wyposażenie firmy budowlanej, zwróćmy szczególną uwagę na wybór odpowiedniego rusztowania. Jakie ono powinno być? Oczywiście pierwszą kwestią, którą będziemy uwzględniać, jest wysokość tego rusztowania. Ten parametr bywa różny, możemy zdecydować się na rusztowanie kompaktowe o wysokości 1,60 lub 1,80 metra, jak i rusztowanie 5-metrowe czy 10-metrowe. Pierwsze dwa rusztowania sprawdzają się jedynie na niewielkich budowach, na przykład w trakcie stawiania domu jednorodzinnego. Drugą ważną kwestią obok wysokości są rozmiary platformy oraz materiał jej wykonania. Rozmiary powinny być takie, aby można było na takim podeście swobodnie stanąć całymi stopami. Natomiast jeśli chodzi o materiał, ważne jest, aby nie było łatwo się poślizgnąć na takiej platformie.

rusztowanie aluminiowe jezdneTrzecia ważna kwestia to szybkość montażu. Długi czas rozkładania nigdy nie jest pożądany, dlatego najlepiej po prostu wybrać konstrukcję opartą z lekkich elementów. Dobrym wyborem zatem będzie rusztowanie aluminiowe jezdne. Aluminium spełni nasze wymagania pod względem lekkości, a przy tym wytrzymałości – należy bowiem do jednego z najbardziej solidnych materiałów. Fakt, iż rusztowanie jest jezdne, także jest korzystny dla nas. Oznacza to, że możemy je szybko transportować – posiada bowiem zamontowane kółka, stabilne, gdy rusztowanie stoi w miejscu. Zatem pod względem bezpieczeństwa także wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Z pewnością zatem wiemy już, czego szukać, przeglądając oferty sklepów z asortymentem w postaci rusztowań. Zwróćmy jeszcze uwagę na to, czy dane rusztowanie, które nas zainteresowało, pochodzi od sprawdzonego, renomowanego producenta – wówczas uzyskamy pewność, iż wyrób ten odznacza się naprawdę wysoką jakością. A co z ceną? I o to nie powinniśmy się martwić.

W szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, jakim budżetem dysponuje. Producenci zadbali o dostarczenie rozwiązań niedrogich, jak i tych, z których skorzystają jedynie nieliczni. W obu przypadkach jednak możemy liczyć na wysoką jakość.

Kategorie: Dom