Wynajem szalunków rozporowych

Istnieją branże, w których korzystanie z odpowiednich elementów konstrukcyjnych i narzędzi jest niezwykle ważne, a bez nich by się praktycznie nie obyło. Idealnym przykładem jest budownictwo, w którym używa się masy specjalistycznego sprzętu, który często nie występuje w żadnej, innej branży.

Po co nam szalunki?

szalunki rozporowe - wynajemZwykle są to elementy wykonane w sposób bardzo dokładny i nadający się specyficznie do konkretnego celu, dlatego też niezwykle często posiadamy ogromną ilość wariantów jednej konstrukcji, gdyż każdy z nich stosuje się w innej, specyficznej sytuacji do której zostały one specjalnie przygotowane. Przykładem tego typu instalacji są chociażby szalunki, które stosuje się przy wszelkiego rodzaju wykopach w budownictwie. Stosuje się je podczas tworzenia fundamentów, studnia, wymieniania i tworzenia wszelkich instalacji podziemnych, oraz praktycznie w każdych warunkach wymagających wykonanie robót w kontrolowanym wykopie. Istnieje ogromna ilość różnego rodzaju szalunków, które wykorzystuje się przy różnych głębokościach i objętościach wykopów. Często do wykopów małych stosuje się ściany drewniane i raczej małe w średnicy wsporniki stalowe, z kolei do wykopów dużych używa się w całości stalowych konstrukcji z ogromnymi rozpornikami, często o promieniu większym, niż średnica tych mniejszych modeli.

szalunki rozporowe - wynajemKonstrukcje tego typu przekraczają wagę tony w pojedynczym modelu, a ich ceny są ogromne. Często pojedynczy szalunek może kosztować nawet kilkanaście tysięcy ze względu na użyte materiały i ich ilość. Dlatego też szalunki rozporowe – wynajem ich wydaje się być zdecydowanie rozsądniejszą decyzją dla wielu firm działających w tym sektorze. Większość średnich i małych przedsiębiorstw nie jest w stanie pokryć kosztów za zakup swoich własnych szalunków, gdyż wyszliby na tym niesamowicie na minus przy tak ogromnym, jednorazowym wydatku. Wynajem jest zdecydowanie tańszy i pozwala na ich użytkowanie w dłuższych terminach w przyzwoitych cenach. Zwykle firmy świadczące tego typu usługi są bardzo przyjazne dla swoich klientów i z czasem przygotowują coraz to lepsze oferty, a taki wynajem staje się jeszcze bardziej opłacalny. Dlatego też stali klienci mają zdecydowanie lepiej, płacąc dużo mniej.

Zwykle przy jednym wykopie używa się paru, parunastu, a nawet kilkudziesięciu takich szalunków, dlatego też ich przewóz jest dość kłopotliwy, jednak nie powinniśmy się tym przejmować, gdyż zwykle firma je wynajmująca się tym zajmuje, oraz także je odbiera po fakcie. Szalunki są jednym z obowiązkowych elementów przy każdej pracy z wykopami, dlatego też niezwykle ważne jest ich użytkowanie.