Mikrocement to nowoczesny materiał służący do wykańczania posadzek, ścian oraz mebli. Niewątpliwym atutem owego materiału są jego walory ozdobne, które sprawiają, że surowiec ten z powodzeniem wypiera dziś szlachetny marmur czy ceramikę. Jakie zalety posiada ta efektowna zaprawa, która cieszy się dziś tak dużą popularnością?

Mikrocement na ściany i podłogi

mikrocementGłównym atutem mikrocementu jest niewątpliwie to, że posiada on wszechstronne właściwości. Materiał ten świetnie sprawdzi się m.in. w biurze, centrum handlowym, apartamentach, loftach, magazynach restauracjach oraz w konkretnych pomieszczeniach (m.in. w łazience oraz kuchni). Gładki mikrocement można więc nanosić bezpośrednio na ściany, podłogi a nawet i meble. Surowiec ten idealnie przywiera bowiem do dowolnego podłoża, charakteryzuje się on więc wysokim stopniem tzw. adhezji. Warto również zauważyć, że mikrocement jest bardzo plastycznym materiałem, któremu można nadawać konkretne kształty oraz faktury. Surowiec ten jest również wolny od szkodliwych substancji toksycznych, ponieważ nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych oparów czy pyłków. Mirocement jest także odporny na rożnego rodzaju uszkodzenia. Twarde, grube tworzywo o określonej grubości nie przepuszcza wilgoci i wykazuje właściwości żaroodporne. Choć materiał ten na pierwszy rzut oka może przypominać swym wyglądem standardowy beton budowlany, to jednak jego faktura jest zupełnie inna.

mikrocementMikrocement może być bowiem zarówno matowy, jak i błyszczący, ponadto surowiec ten można barwić na konkretne odcienie (za szalenie modny kolor uchodzi aktualnie zimny, stonowany grafit). Jest on także odporny na promieniowania UV, które nie zmieniają jego barwy i nie prowadzą do kruszenia materiału. Nie każdy zdaje sobie również sprawę z tego, że mikrocement występuje dziś w różnorodnych kolorach. Obok bardziej wyważonych, uniwersalnych odcieni możemy również wybierać spośród znacznie żywszych kolorów, do których zaliczyć możemy m.in. błękit, żółć, zieleń, a nawet i czerwień. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że produkt ren staje się dziś coraz bardziej ogólnodostępny. Różnokolorowy mikrocement oferuje dziś więc większość dobrze prosperujących firm, które zajmują się dystrybucją produktów dedykowanych wykończeniom domów. Cena surowca jest ściśle uzależniona od tego ile metrów kwadratowych zamierzamy pokryć owym materiałem.

Musimy również pamiętać o tym, że mikrocement dedykowany jest jedynie do pomieszczeń zamkniętych. Nie zastąpi nam on więc standardowego betonu, z którego wykonuje się m.in. elewacje budynków.

Kategorie: Dom