Szczelne izolowanie fundamentów

Każdy dom stawia się od fundamentów, dlatego bardzo ważnym etapem jest ich odpowiednia izolacja. Tylko w ten sposób zapobiegniemy zbieraniu się wilgoci na parterze, na podłodze i na ścianach, ponadto ograniczymy chłód z ziemi.

Izolacja fundamentów z natryskiem

izolacja fundamentówIzolowanie fundamentów może odbywać się na różne sposoby, ponieważ obecnie na rynku materiałów budowlanych mamy szereg różnego rodzaju produktów. Są to rozwiązania istniejące już od lat, jak i te nieco nowsze. Obecnie izolacja fundamentów może być wykonywana nawet metodą natryskową – z zastosowaniem specjalnej pianki. Taki środek charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami hydroizolacyjnymi, dlatego w przypadku izolacji fundamentów sprawdza się znakomicie. Będzie skutecznie zapobiegał podciąganiu wody z gruntu oraz wilgoci kapilarnej. Taka izolacja charakteryzuje się całkowitą szczelnością, dlatego jest to metoda niezawodna, która doskonale sprawdzi się w każdym obiekcie budowlanym. Jej wielką zaletą jest to, że aplikuje się ją naprawdę prosto – nie wymaga to żadnych skomplikowanych zabiegów. Firma budowlana po prostu posiada specjalny sprzęt (kompresor z wężem i pistoletem), którym aplikuje piankę na fundamentach.

izolacja fundamentówW efekcie uzyskuje się warstwę całkowicie jednorodną, bez żadnych spoin, co także ma znaczenie dla jakości szczelności. Taka izolacja piankowa cechuje się bardzo dobrą przyczepnością, nie ma obaw, że coś zostanie uszkodzone. Ponadto izolacja taka wzmacnia konstrukcję. Zatem jeżeli budujemy właśnie dom i zastanawiamy się nad odpowiednią izolacją przeciwwodną oraz przeciwwilgociową fundamentów, izolacja piankowa będzie z całą pewnością dobrym wyborem, jednak nie jest to nasza jedyna możliwość. Oprócz tego możemy zdecydować się na przykład na hydroizolację mineralną w postaci folii w płynie, powłoki krystalizującej. Dostępne na rynku materiałów budowlanych są także izolacje rolowe – maty bentonitowe lub bentonitowo-haloizytowe. Jednakże ich układanie zajmuje więcej czasu niż aplikacja pianki. Warto jednak wiedzieć, że mamy naprawdę wiele możliwości jeśli chodzi o izolację fundamentów. Z pewnością przy wyborze powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na czas kładzenia izolacji, na poziom skomplikowania prac, ale dla wielu osób bardzo ważna będzie także cena materiału izolacyjnego.

Szeroka oferta producentów sprawia jednak, że każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Wcale nie musimy martwić się o to, że przepłacimy. Materiały budowlane dostępne są w szerokim zakresie cenowym i znajdziemy też coś niedrogiego ale wysokiej jakości.