Styl nowoczesny ? nie dla każdego

We wnętrzach stosuje się style, które podobają się każdemu lub prawie każdemu. Do tej kategorii należy styl klasyczny i skandynawski. Są bardziej ,,kontrowersyjne? style, mające swoich zwolenników i przeciwników.

Meble do domu i biura

meble w stylu nowoczesnymTutaj znajduje się wytworny styl francuski, czy regionalny styl góralski do domków z drewna. Również styl nowoczesny budzi spory. Dla jednych jest to naturalna konsekwencja rozwoju stylów wnętrzarskich, a dla innych ten styl jest zbyt mało przytulny, za mało domowy, taki który nadaje się co najwyżej na wystrój biura. Jednak zanim podejmie się decyzję odnośnie tego, czy eleganckie meble w stylu nowoczesnym się nam podobają czy nie, to warto jest rozpatrzyć wszystkie za i przeciw odnośnie tego stylu. Faktycznie, styl nowoczesny jest idealny do biurowców ze stali i szkła, do korporacji, ale sprawdzi się zapewne w każdej firmie, poza branżą kreatywną, gdzie potrzebna jest większa ilość kolorów i wzorów. Jest on pozbawiony zbędnych artykułów dekoracyjnych. Jeśli spojrzymy na zdjęcia przedstawiające takie wnętrza to możemy zobaczyć, że większość z nich jest utrzymana w kolorystyce bieli i szarości. Jednak w przeciwieństwie do stylu skandynawskiego całość nie wydaje się taka przytulna, a i nie wykorzystuje się tutaj jedynie ekologicznych i naturalnych materiałów.

meble w stylu nowoczesnymPoza ciemniejszymi odmianami drewna, wykorzystywanymi do mebli i do paneli podłogowych, można znaleźć także liczne elementy metalowe oraz szklane. Są to zarówno metalowe stojaki (np. na gazety i książki), jak i abażury do lamp w fantazyjnych kształtach. Ze szkła wykonywane są dodatki, takie jak wazony czy miski, jak również znajdziemy wiele obrazów i fotografii w antyramach. Najczęściej przedstawiają one jakieś geometryczne wzory, czy abstrakcję. W stylu nowoczesnym wszystko jest ustawione jak spod linijki. Stolik kawowy jest ustawiony idealnie środku linii kanapy, fotele stoją pod kątem prostym w stosunku do sofy, a dywan ma przylegać krawędziami do całego zestawy wypoczynkowego. W sypialni mamy łóżko postawione na środku głównej ściany, obok niego dwa stoliki nocne, i regał na ścianie przeciwległej. Także w biurze zachowana jest idealna harmonia i wszystko musi wyglądać, jak na zdjęciu z katalogu meblowego ? równiutko ustawione, proste w kształcie, idealnie wyczyszczone. Zdecydowanie nie każdemu będzie odpowiadał styl nowoczesny.

Osoby lubiące eksperymenty, kolory, czy wzory nie będą z niego zadowolone. Jednak dla osób ceniących uporządkowanie, jak również idealne proporcje i harmonię będzie to coś wartego przynajmniej uwagi.