Sposób montażu ogrodzeń z paneli

Decydując się na zakup ogrodzenia modułowego musimy pamiętać o tym, że aby spełniało ono swoją rolę musi zostać odpowiednio zamontowane. Zazwyczaj kierując się ich wyglądem oraz wielkością zapominamy o kupnie wszystkich niezbędnych elementów oraz materiałów, które pozwolą wbudować słupki i doczepić do nich panele.

Montaż ogrodzeń przez fachowców

montaż ogrodzeń panelowychMożna rozważyć między dwoma sposobami montażu: samodzielnym i wykonanym przez ekipę montażową, jednak to drugie generuje dodatkowe koszta. W przypadku ogrodzeń panelowych nie jest potrzebna profesjonalna wiedza, wystarczą odpowiednie narzędzia i odrobina chęci, by fachowo zamontować panele. Każdy, kto podejmuje się samodzielnego montażu poszukuje wielu wskazówek, które pomogą mu się przygotować do stawiania ogrodzenia składającego się z modułów. Warto rozpocząć więc swoją pracę od wyrównania powierzchni, na której ma stanąć cała konstrukcja. Wiadomo, że słupki muszą zostać wmurowane na równym poziomie, by w efekcie końcowym nie powstały schodki widoczne gołym okiem. Należy również zaznaczyć miejsce, w którym będzie znajdowała się brama, by w zależności od jej rodzaju można było ją swobodnie otwierać. Kolejnym etapem jest dokładne zaznaczenie jak będzie wyglądał kształt ogrodzenia.

montaż ogrodzeń panelowychFachowy montaż ogrodzeń panelowych wymaga dokonania wszelkich pomiarów oraz stworzenia możliwie jak najprostszej konstrukcji, by zmniejszyć koszta związane z zakupem ilości paneli. Kiedy zaznaczymy miejsca, w których muszą znaleźć się słupki należy je wmurować w ziemię z dokładnością co do centymetra, by później nie okazało się, że przerwa na przęsło jest za mała, bądź za duża i nie można złączyć ze sobą całego ogrodzenia. Po wyschnięciu betonu słupki są już stabilne i można się zabrać za przykręcanie paneli. Wykorzystuje się w tym celu obejmy oraz nakrętki, które sprawiają, ze całość jest bardzo stabilna i wytrzymała. W przypadku ogrodzeń wiszących należy pamiętać, aby przy każdym przęśle sprawdzać jego ułożenie czy jest porównywalnie równo z innymi. Poprawnie zamontowane ogrodzenie panelowe jest bardzo wytrzymałe i spełni swoją rolę przez wiele lat. Z pozoru wydaje się, że fachowy montaż ogrodzenia składającego się z paneli należy do skomplikowanych. W praktyce jednak można je wykonać w przeciągu kilku godzin.

Każdy z etapów trzeba wykonywać precyzyjnie oraz cały czas kontrolować utrzymany poziom wysokości. Wystarczy pamiętać o tym, by wykonywać wszystko zgodnie z instrukcjami, a otrzyma się solidną konstrukcję ogrodzenia, która poza swoją wytrzymałością stanie się także elementem dekoracyjnym każdej posesji.