Posadzki przemysłowe oferowane w Warszawie

Istnieje szereg różnych posadzek, które znajdują zastosowanie w budownictwie. Podstawowym rodzajem są posadzki betonowe – to je stosuje się najczęściej, ponieważ stanowią najlepszy podkład pod podłogę.

Posadzki o wysokich parametrach technicznych

producent hal stalowychDo ich powstania wystarczy odpowiednie rozrobienie mieszanki betonowej z wodą. W rezultacie po rozprowadzeniu mieszanki powstaje równa płyta bez żadnych łączeń. Jeżeli chcemy zwiększyć wytrzymałość takiej posadzki, wówczas dodaje się do niej zbrojenie. W ten sposób uzyskana posadzka może znosić większe obciążenia. Dodatkowo mogą być stosowane inne chemiczne materiały na przykład takie zwiększające ścieralność. Jednakże nieraz zależy nam nie tylko na parametrach technicznych posadzki, ale także na jej estetyce. W przypadku betonowych posadzek przemysłowych, estetyka niestety nie jest na najwyższym poziomie, jednakże producenci zadbali o odpowiednią alternatywę. Są to polerowane posadzki przemysłowe – Warszawa jest miastem, w którym to rozwiązanie proponuje już niemal każdy renomowany producent.

PosadzkaPosadzki żywiczne polerowane charakteryzuje bardzo atrakcyjny wygląd. Nadal są one tak trwałe i wytrzymałe jak ich betonowe odpowiedniki, jednakże pod względem wyglądu nie mają sobie równych. Oczywiście parametry techniczne takich posadzek mogą się różnić między sobą, ponieważ wiele zależy od rodzaju zastosowanej żywicy. Inny materiał jest wykorzystywany gdy oprócz estetyki zależy nam na przykład na wysokiej odporności na agresywne substancje chemiczne, a inny – gdy na antypoślizgowych właściwościach. Szczególną odmianę takich posadzek polerowanych stanowią posadzki z żywicy epoksydowej. Jest to rozwiązanie niedrogie, dlatego też wykorzystywane z powodzeniem przez wiele osób, zresztą nie tylko do zastosowań przemysłowych – taka posadzka dobrze sprawdza się też w przydomowych garażach czy warsztatach. Dla wielu osób istotne jest także to, aby takie posadzki były łatwe w czyszczeniu, o to jednak też zadbali renomowani producenci. Jednak to nie koniec propozycji producentów, ponieważ również posadzki poliuretanowe charakteryzuje naprawdę estetyczny wygląd. Są to dodatkowo posadzki odporne na chemikalia i cechują się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, dlatego to także jest dobry wybór.

Jak widać, jeśli chodzi o posadzki przemysłowe, bez wątpienia jest w czym wybierać. Możemy zatem dobrać posadzkę w zależności od przeznaczenia danego budynku, inną wybierzemy, gdy podłoga będzie narażona na chemikalia, a inną, gdy problemem jest obciążenie wynikające z ruchu kołowego.