Płytki łazienkowe a aranżacja wnętrza

Do niedawna wiele osób zajmujących się wykonaniem aranżacji wnętrz swojego domu lub mieszkania zapominało o łazience. Do ścian przyklejano najtańsze płytki ceramiczne, wstawiano szafkę, podstawowe przybory sanitarne i na tym kończyło się tworzenie wystroju tego pomieszczenia. Na szczęście dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Płytki w eleganckiej wersji

płytki łazienkoweLudzie zaczęli doceniać to, że łazienka może być miejscem, w którym można się relaksować podczas długich, odprężających kąpieli, dlatego zaczęto zwracać większą uwagę na rodzaj wykończenia. Jednym z najważniejszych elementów aranżacji łazienki jest wybór odpowiednich płytek ściennych i podłogowych. Meble można stosunkowo łatwo wymienić, natomiast zmiana kafli jest nie tylko bardzo kosztowna, ale również czasochłonna, dlatego wybrane przez właściciela domu drobnowymiarowe elementy wykończeniowe powinny być dobrane z rozwagą. Na szczęście dzisiaj, aby znaleźć odpowiednio eleganckie płytki łazienkowe nie trzeba długo szukać. Wystarczy włączyć komputer i wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło i już przed naszymi oczami pojawia się wiele ciekawych łazienek urządzonych w różnych stylach. W zależności od wielkości pomieszczenia i własnych upodobań możemy wybierać pomiędzy klasycznymi kafelkami 30x30cm w stonowanych kolorach lub zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązanie.

płytki łazienkoweW sklepach internetowych i stacjonarnych występuje wiele modeli paneli wykonanych z różnych materiałów. Większe, mniejsze, mozaiki, dekory, panele oraz wiele innych – to wszystko można znaleźć na sklepowych półkach. Dzięki temu, że producenci materiałów wykończeniowych oferują tak duży wybór, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W ostatnim czasie modne jest urządzanie łazienek w stylu minimalistycznym. Na ścianach i podłogach mocuje się płytki w stonowanych, ale wyrazistych barwach (granat, ciemna zieleń, a nawet czerń), a następnie dobiera do tego kontrastujące umeblowanie. Uzyskany w ten sposób efekt często ma ponadczasowy charakter, ponieważ jednokolorowe wnętrza są na tyle eleganckie, by wpasować się w każdą modę.

Ze względu na to, że płytki łazienkowe muszą być odporne na działanie wody, pary wodnej, kamienia, środków chemicznych oraz wielu innych, są one wykonywane z niebanalnych materiałów. Najbardziej rozpowszechnionym i jednocześnie najtańszym z nich są płytki ceramiczne, które występują w wersji szkliwionej i nieszkliwionej. Oprócz tego można zdecydować się na okładzinę z gresu, płyt betonowych, szkła, a nawet kafle wykonane z naturalnego kamienia.