Tak naprawdę na meble sklepowe nikt nie zwraca uwagi, a na pewno nie klienci. Ich interesuje jedynie towar umieszczony na półkach, a to czy dany mebel jest biały, drewniany czy metalowy, lakierowany czy matowy – to już jest zupełnie nieistotne. Wydawałoby się więc, że estetyka mebli sklepowych ważna jest jedynie dla właściciela danego obiektu. Czy aby na pewno?

Wyposażanie sklepu

meble sklepowe na zamówienieCzy dobrze dobrane, atrakcyjne meble sklepowe niosą ze sobą jeszcze jakieś korzyści? Spójrzmy na tę sprawę oczami projektanta wnętrz. Według niego najlepszą decyzją właściciela będzie zakup mebli na wymiar. Meble sklepowe na zamówienie mają tę zaletę, że możemy zrezygnować tutaj z ich standardowych gabarytów i wybrać coś, co albo zaskoczy klientów, albo pozwoli nam w oryginalny sposób wyeksponować dany towar. Na przykład, jeśli otwieramy sklep z zabawkami, to zamiast standardowych regałów i stołów, które dostosowane są do osób dorosłych, warto zdecydować się na o wiele niższe stoliki i półki, do których będą miały dostęp także dzieci – dzięki temu będą one miały dostęp do zabawek i będą mogły pokazać rodzicom te, które im się najbardziej podobają. Oczywiście z psychologicznego punktu widzenia spełnianie wszystkich zachcianek dzieci nie jest czymś wyjątkowo korzystnym (przyzwyczaimy do tego malucha i następnym razem, gdy w zasięgu jego wzroku znajdzie się piękna, ale wyjątkowo droga zabawka, może ono rozpętać po prostu piekło na terenie sklepu, płacząc, krzycząc, a nawet rzucając się po podłodze).

meble sklepowe na zamówienieW przypadku aranżacji sklepu z zabawkami, sprawa jest wyjątkowo prosta. Należy zaprojektować sklep tak, aby był atrakcyjny dla dzieci, a to nie jest dużym problemem – musi być kolorowy i przyjemny. Inaczej rzecz ma się ze sklepem z biżuterią – tutaj bardzo istotne jest jak najlepsze wyeksponowanie towaru na wysokości wzroku klientów. Dlatego meble sklepowe na zamówienie do obiektu z ręcznie robioną biżuterią, to będą przede wszystkim stoliki ze szklaną pokrywą, mogą być dodatkowo podświetlane – dzięki temu podkreślimy piękno biżuterii i lepiej zaprezentujemy ją klientom. Oprócz tego przydatne będą obrotowe stojaki, na których możemy pozawieszać na przykład tańsze kolczyki lub też egzemplarze znajdujące się na promocji.

Warto też zaprezentować na przykład pierścionki.na małych półeczkach stojących na ladzie. W ten sposób klient, który będzie już zdecydowany na zakup konkretnej biżuterii, przed zapłatą może zdecydować się też dodatkowo na pierścionek, jeśli któryś z nich wyjątkowo zwróci jego uwagę. Takie meble na pewno pozwolą na skuteczną ekspozycję towaru.

Kategorie: Wnętrza