Kilka słów o stalowym rozdzielaczu

Ogrzewanie w domu to bardzo ważna kwestia, o którą warto zabrać. Każdy kto buduje dom poświęca naprawdę dużo czasu zajmując się wyborem odpowiedniego pieca, czy to na paliwo stałe, na gaz, olej, czy napędzany prądem. Także grzejniki są produktem któremu poświęcamy sporo uwagi, ponieważ dekoracyjne wersje są bardzo ładne i łatwo jest je dopasować do wyglądu pomieszczenia.

Rozdzielacz do ogrzewania podłogowego

rozdzielacz gorgielZ doskonałym kotłem grzewczym nie trzeba się martwić o ciepło, nawet gdy za oknem panują bardzo niskie temperatury, a z estetycznymi grzejnikami pomieszczenie stanie się efektowniejsze. Trzeba jednak myśleć także o wykonaniu instalacji grzewczej, czyli o produktach łączących kocioł z grzejnikami, czy ogrzewaniem podłogowym. Do tego przydaje się na przykład stalowy rozdzielacz Gorgiel. Dostaniemy go w sklepie w wersji podstawowej, czyli tylko do kaloryferów, jak również w opcji dwa w jednym, czyli do grzejników i do podłogówki. Pozwala to na efektywniejsze dokonanie połączeń i o jedną szafkę rozdzielczą mniej do zakupu. Stal jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na działanie wody i wysokich temperatur, dlatego też stalowy rozdzielacz może wytrzymać nawet temperaturę zbliżającą się do stu stopni Celsjusza (przy grzejnikach) i niemalże pięćdziesięciu stopni, przy ogrzewaniu podłogowym.

rozdzielacz gorgielRozdzielacze marki Gorgiel nadają się do różnych kotłów na paliwo stałe, kotłów olejowych, gazowych, a także elektrycznych, choć nie do pomp ciepła. Dobry rozdzielacz będzie zaprojektowany tak, by zmaksymalizować jego użytkowość. Bez problemu powinno się do niego podłączać wszystkie rury i kable, tak by nic na siebie nie nachodziło. Dobre oznaczenia ułatwiają to zadanie, jak również osoba która będzie kiedykolwiek dokonywać napraw w systemie grzewczym będzie od razu wiedziała gdzie co jest i jak działa. Czym powinien się charakteryzować dobry stalowy rozdzielacz? Trzeba szukać rozdzielaczy sprawdzonych marek, które nie będą się psuły, bo to mogłoby skutkować awarią całego systemu grzewczego w domu. Rozdzielacze mogą mieć różną ilość sekcji, która jest zależna od ,,wielkości” instalacji ogrzewającej, czyli tego ile w domu znajduje się kaloryferów, czy jest ogrzewanie podłogowej, do jakiego rodzaju kotła będzie on podłączony.

W razie wątpliwości co do tego który rozdzielacz wybrać warto jest się skonsultować z ekspertami, takimi jak osoby pracujące w firmach budowlanych, zajmujące się instalacjami domowymi, jak również pracownikami sklepów z budowlanym asortymentem. Z ich pomocą z pewnością uda się dokonać trafnego zakupu.