Czy warto zainstalować kocioł gazowy?

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zmian na rynku na podstawie wnikliwych analiz z zakresu audytu energetycznego stopniowo zaczęto wdrażać strategie mające na celu wzrost efektywności energetycznej, dzięki czemu w dobie najbliższych 12 lat mamy zminimalizować zużycie energii nieodnawialnej, niezbędnej do zaopatrzenia budynków w ciepło.

Kotły gazowe są popularne

kotły gazoweWg krótkoterminowej strategii rozwoju kraju do roku 2031r. roczne zużycie energii dla domu jednorodzinnego na 1m² nie powinno przekroczyć 70kWh. Wraz z zapotrzebowaniem wdrażania ekologicznych rozwiązań podążają także producenci i projektanci instalacji grzewczych. Wzrost znaczenia OZE oraz koncepcja wdrażania niskoemisyjnego, samowystarczalnego systemu gospodarczego sprawia, że wdrażanie nowoczesnych koncepcji instalacyjnych staje się coraz bardziej popularne. Nowoczesne instalacje z zastosowaniem urządzeń takich jak pompy ciepła czy kotły gazowe cieszą się dużym zainteresowaniem pośród nowych nabywców domów oraz mieszkań nie tylko ze względów ekologicznych, ale również dlatego, że są to wytrzymałe, a za razem oszczędne instalacje, pozwalające na generowanie znacznych oszczędności w budżecie domowym. Jeżeli chodzi systemy grzewcze z zastosowaniem kotłów gazowych, to jest to bardzo dobre rozwiązanie dla niedużych gospodarstw domowych oraz osób ceniących sobie możliwość 100% wykorzystania zasobów energii.

kotły gazoweDzięki innowacyjnej konstrukcji spalania wewnątrzkomorowego kotły gazowe umożliwiają uzyskanie aż do 109% efektywności grzewczej przy minimalnym zużyciu energii poprzez odzyskiwanie znacznej ilości ciepła ze spalin. Dzięki temu nie tylko zwiększamy wydajność domowej instalacji ogrzewania wody w obiegu, ale również zmniejszamy ilość emitowanych do środowiska spalin o blisko 60% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań takich jak np. ogrzewanie centralne. Ponadto wyposażone w automatyczne podajniki kotły gazowe nie wymagają dodatkowej obsługi ze strony użytkownika. Efektywny, ekologiczny system grzewczy zasilany substancjami gazowymi lub gazowo- olejowymi w sposób automatyczny za pomocą algorytmów sterujących pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury wody w obiegu dla potrzeb gospodarczo- bytowych oraz ogrzewania domu lub mieszkania. Decydując się na zastosowanie systemu ogrzewania z kotłem gazowym możemy liczyć na zwrot kosztów inwestycji już po około 5- 7 latach.

W dobie prognozowanych wzrostów cen prądu o blisko 22% przez najbliższą dekadę w stosunku do aktualnych stawek jest to przyszłościowe i oszczędne rozwiązanie, pozwalające na zoptymalizowanie wydatków w budżecie domowym.