Prace na wysokości można wykonywać przy użyciu przeróżnych środków ochrony zbiorowej. Chyba najbardziej popularnymi z nich są drabiny oraz różnego rodzaju rusztowania. Niestety istnieją sytuacje, podczas których wznoszenie tymczasowych platform roboczych jest zwyczajnie nieopłacalne.

Podnośnik dla firmy

podnośnikDo takich sytuacji można zakwalifikować między innymi brak miejsca na to, by przy ścianie pojawiła się aluminiowa konstrukcja. Jednym ze sposobów na wybrnięcie z tej sytuacji jest wynajęcie podnośnika koszowego. Ze specjalistycznych pojazdów wyposażonych w podnośnik koszowy najczęściej korzystają firmy, jednak osoby indywidualne także bez problemu mogą zatrudnić specjalistę z tej branży. Najczęściej, zanim zdecydujemy się na jakieś konkretne przedsiębiorstwo zaczynamy przeszukiwać internet w poszukiwaniu jak największej ilości informacji. Niestety często na stronach internetowych brakuje konkretów. Co w takim razie obejmuje wynajem podnośników i na jakiej podstawie ustalane są koszty tej usługi? Najczęściej cena, która znajduje się na stronie internetowej danej firmy podawana jest w przeliczeniu na godzinę usługi.

podnośnikOznacza to, że ostateczny koszt uzależniony jest od tego, jak długo będą trwały dane prace. Aby nie stracić pieniędzy warto więc odpowiednio przygotować się do realizacji konkretnego zadania. Przygotować niezbędne narzędzia i materiały, aby po pojawieniu się pojazdu jak najszybciej przystąpić do pracy. To ważne, ponieważ koszty rosną nawet wtedy, gdy wynajęty podnośnik nie wykonuje pracy. W cenę najczęściej wliczony jest koszt paliwa oraz usługa operatora – czyli dwie niezbędne rzeczy do tego, aby móc eksploatować zwyżkę. Podczas rozmowy z przedstawicielem przedsiębiorstwa oferującego najem sprzętu warto dopytać, w jaki sposób rozliczany jest dojazd na miejsce realizacji prac. Nie ma na to reguły. Niektóre firmy uzależniają ten punkt od ilości kilometrów, które muszą pokonać kierowcy, a inni całkowicie z niego rezygnują, jeśli wynajmujemy zwyżkę na określony czas. Jest to jednak bardzo ważna informacja, jeśli nie chcemy stracić pieniędzy. Podczas wybierania odpowiedniej oferty pamiętajmy o tym, by korzystać z usług firm działających w sposób legalny. Przede wszystkim dlatego, że zarejestrowana działalność podlega kontrolom zewnętrznym, które weryfikują stan techniczny pojazdów.

Wtedy będziemy mieć pewność, że wynajęty przez nas pojazd przeszedł niezbędne przeglądy techniczne i jest sprawny. W tym przypadku lepiej nie oszczędzać, ponieważ prace na wysokości zaliczane są do grupy najbardziej niebezpiecznych. Warto więc, by korzystać z usług rzetelnych firm.