Budownictwo drewniane nadal jest popularne. Długa tradycja sprawia, że nie sposób tak po prostu wykluczyć tej technologii budowania, mimo iż pojawiło się wiele innych, jak na przykład murowanie.

Domy drewniane szybko stawiane

domy drewnianeMimo wszystko drewno to materiał o dużym potencjale, dlatego właśnie jego popularność nadal się utrzymuje. Domy drewniane są naprawdę estetyczne, wytrzymałe oraz trwałe. Wśród zalet wymienia się między innymi mały ciężar – konstrukcja jest lekka, dzięki czemu wielkość fundamentów również może być ograniczona do minimum – bez problemu poradzą sobie one bowiem w utrzymaniu takiej drewnianej budowli. To sprawia, iż koszty wykonania fundamentów spadają – są o wiele niższe niż w przypadku obiektu murowanego. Równocześnie wiąże się to dla nas ze zużyciem o wiele mniejszej ilości materiałów budowlanych, a więc obniżają się także koszty transportu. Bez wątpienia jeśli ktoś szuka oszczędności, więcej zyska, decydując się na dom drewniany niż murowany. A nic nie straci, ponieważ obecnie konstrukcje drewniane są równie wytrzymałe i trwałe co murowane, wystarczy odpowiednio je zabezpieczyć przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych. Co jeszcze warto wiedzieć o budownictwie drewnianym? Przede wszystkim, iż jest ono prowadzone w tak zwanej suchej technologii. Oznacza to, iż nie ma konieczności wykorzystywania żadnych zapraw czy innych materiałów, wszystko ogranicza się do drewnianej konstrukcji, która łączona jest za pomocą gwoździ oraz innych metalowych łączników.

domy drewnianeTo sprawia, że nie trzeba robić żadnych przerw między poszczególnymi etapami prac – nie ma co schnąć, nie ma na co czekać. To dlatego domy drewniane powstają bardzo szybko. Nie kilka miesięcy jak obiekty murowane, a raptem kilka tygodni – góra cztery. Jeżeli zależy nam zatem na szybkim postawieniu budynku, jest to idealna opcja. W dodatku rozbudowa obiektu lub jego modernizacja także nie jest problematyczna, przebiega szybko i sprawnie, jeśli tylko mamy do tego dobrych fachowców. Ścianki działowe możemy stawiać nawet samodzielnie, bo do tego nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności. Podsumowując wszystko, co zostało napisane – domy drewniane stawia się naprawdę szybko i to dlatego takie budownictwo nadal jest popularne. W dodatku budowy nie generują dużych kosztów – są one o wiele mniejsze niż w przypadku obiektów murowanych, dlatego też często ma to wpływ na wybór konstrukcji drewnianej przez inwestora.

Nie musimy martwić się o wysoką jakość – wytrzymałość i trwałość takiego drewnianego domu, ponieważ obecnie nowoczesne technologie dbają o to, aby obiekt mógł służyć przez długie lata.

Kategorie: Dom